Azi
6
- Proprietar
- Comision 0%
2026 vine cu ULTIMA parcela de 700mp (intravilan) front de 15m, se vinde cu doar 9 500 Euro
9.500 €
Prețul este preluat din anunțul original și poate include sau nu TVA. Verificați cu vânzătorul.
13.57 €
/ mp
Cebza, Judeţul Timiş
Descriere teren
Sesizează o problemă
SUPER PROMOTIE LA INCEPUT DE AN 2026 ! FA O INVESTITIE INTELIGENTA PENTRU TINE SI CUMPARA-TI UN TEREN INTRAVILAN LA CEBZA CU DOAR 9500 La acest pret, ( modic pt linistea si sanatatea pe care ti-o poate oferi) iti poti achizitiona terenul mult visat, 700 mp cu front de 15 m pt o viata relaxata. Cebza este un sat linistit, situat pe malul raului Timis , aflat la 35 km de Timisoara, avand strazile pietruire si partial asfaltate, curent si iluminat public, televiziune prin cablu si internet de mare viteza prin fibra optica de la DIGI. Drumul pana in Cebza este asfaltat si bine intretinut, putandu-se ajunge pe doua rute: Timisoara - Peciu Nou - Cebza sau Timisoara - Sag- Jebel- Ciacova- Cebza. Aici se poate ajunge atat cu masina proprie cat si cu mijloace de transport in comun, existand un autobuz care face 2 drumuri zi . Pe raza satului este situata cea mai vestica biserica de lemn din Banat, fiind atestata din anii 1758 - 1759. In anul 1996 a inceput constructia unei noi manastiri de maici, care a fost finalizata in anul 2006 si unde se roaga si isi duc viata aproximativ 20 de suflete. Locuitorii se ocupa in special cu agricultura si cresterea animalelor. Satul dispune de un dispensar medical, magazine si nu in ultimul rand de un restaurant pizzerie . Primaria dezvolta infrastructura locala, a inceput asfaltarea strazilor din localitate si realizarea unei retele de piste de biciclete, care se va lega de viitoarea pista care va uni localitatea Albina de Serbia pe digul Timisului (dupa reteta de succes aplicata la pista de biciclete de pe digul Begai ) Daca doriti liniste, aer curat, natura nepoluata la doi pasi de Timisoara, Cebza este o localitate de luat in calcul... ID anun? : 1702446859