Teren intravilan de vanzare, zona Primo Compozitori

399.500 €
438.05 € / mp

Primo, Constanţa

Descriere teren

Agentia Experti Imobiliari va propune spre achizitie un teren intravilan situat in zona Primo Compozitori, una dintre cele mai dinamice si cautate zone rezidentiale din Constanta. Proprietatea are o suprafata totala de 912 mp si beneficiaza de o deschidere generoasa de aproximativ 3031 ml, un avantaj important pentru dezvoltarea unei vile individuale, a unui duplex sau chiar a unui proiect rezidential de dimensiuni medii. Pe teren exista deja fundatie de demisol, cu certificat de urbanism D+P+2E+ER+ET, ceea ce poate reduce semnificativ timpul si costurile de executie pentru viitoarea constructie. In plus, proprietatea dispune de certificat de urbanism, iar documentatia este completa cadastru si intabulare, pregatita pentru o tranzactie sigura si rapida. Utilitatile sunt la limita terenului, facilitand racordarea si demararea lucrarilor fara intarzieri majore. Zona Primo Compozitori este apreciata pentru accesul rapid catre punctele de interes din oras, infrastructura dezvoltata si caracterul preponderent rezidential. Este o alegere potrivita atat pentru constructia unei locuinte proprii, cat si pentru investitie imobiliara in Constanta, intr-o zona cu cerere constanta. E.3(P33069) Id intern: P33069
Citește mai mult Citește mai puțin

Detalii teren

Actualizat în: 01 Mai 2026 ID anunț: 1293837
Front stradal: 15 m

Istoric preț

Facilități

Alte caracteristici
Oportunitate de investiție

Puncte de interes

Mijloace transport
transport
Statia Poporului; Linia 51
Mijloace transport aprox. 121 m
transport
Statia Rapsodia; Linia 44
Mijloace transport aprox. 206 m
transport
Statia Ion Roata; Linia 51
Mijloace transport aprox. 212 m
transport
Poporului [51]
Mijloace transport aprox. 216 m
Școală
education