Teren intravilan, 455 mp, Catargiu

125.000 €
274.73 € / mp

Lascăr Catargiu, Craiova

Suprafață teren:
455 mp
Tip teren:
Construcții

Descriere teren

GDN Elite Imobiliare vă propune spre vanzare un teren intravilan generos, situat in localitatea Craiova, intr-o zona aflata intr-o continua expansiune rezidentiala si comerciala. Proprietatea masoara o suprafata totala de 455 mp si beneficiaza de un front stradal de 5m, unde este aleea de acces care face parte din teren, dupa care acesta se mareste ca suprafata. Accesul se face direct de la o stradă publică asfaltata. Terenul dispune de urmatoarele utilitati esentiale, respectiv energie electrica, apa si gaze naturale si canalizare, avantaj care confera un beneficiu major in demararea rapida a oricarui proiect de constructie. Amplasarea este una deosebit de avantajoasa intr-o zona linistita, cu acces facil rapid catre Spitalul nr.1 ,Parcul Nicolae Romanescu, Promenada, dar si in proximitatea unor ansambluri rezidentiale, magazine, si alte facilitati. Terenul beneficiaza de imprejmuire cu gard si porti. Prin caracteristicile sale, terenul este potrivit atat pentru constructia unei locuinte individuale, cat si pentru investitie. De asemenea poate reprezenta o investitie sigura si profitabila, dat fiind potentialul ridicat al zonei. Va asteptam cu drag la vizionare!
Citește mai mult Citește mai puțin
Electricitate Apă Gaz Canalizare

Detalii teren

Actualizat în: 12 Mai 2026 ID anunț: 1408484
Suprafață teren: 455 mp
Tip teren: Construcții
Clasificare teren: Intravilan

Istoric preț