Oportunitate! | Teren intravilan | 2307 mp | Salicea

175.000 €
75.86 € / mp

Sălicea, Judeţul Cluj

Suprafață teren:
2.307 mp
Tip teren:
Agricol

Descriere teren

Impakt Imobiliare propune spre vanzare un teren intravilan situat in localitatea Salicea, comuna Ciurila, aflata in dezvoltare, apreciata pentru caracterul rezidential si apropierea de Cluj-Napoca. Terenul are o suprafata de 2.307 mp si este incadrat in UTR S_Lr – zona de locuinte rurale cu regim redus de inaltime, fiind potrivit pentru dezvoltarea unei locuinte individuale sau a doua unitati locative, cu respectarea reglementarilor urbanistice in vigoare. Conform certificatului de urbanism, autorizarea constructiei se va face ulterior elaborarii si aprobarii unui PUZ, care va reglementa accesul, parcelarea si echiparea edilitara. Terenul dispune de aviz de oportunitate favorabil pentru initierea PUZ. Regimul de inaltime permis este P+M sau P+etaj retras, cu POT maxim de 30% si CUT maxim de 0.7. Avantaje cheie: teren intravilan, cu suprafata generoasa, rara in zona potential pentru una sau doua locuinte individuale zona rezidentiala in dezvoltare, cu case noi in vecinatate pozitie retrasa, ideala pentru locuire, intimitate si spatiu verde acces la drum, cu posibilitate de reglementare prin PUZ Terenul se adreseaza in special persoanelor care isi doresc o proprietate mare, pentru constructia unei case, intr-un cadru natural, dar cu acces facil spre oras, precum si investitorilor care inteleg potentialul dezvoltarii in zona Salicea. Suprafata teren: 2.307 mp Localizare: Salicea, comuna Ciurila Regim urbanistic: intravilan, UTR S_Lr Destinatie: rezidential – locuinte individuale Pentru detalii suplimentare, documentatie urbanistica si programarea unei discutii, va invitam sa ne contactati. Impakt Imobiliare – consultanta imobiliara orientata pe valoare reala!