Teren ideal pentru casa individuala!

520.000 €
926.92 € / mp

Zorilor, Cluj-Napoca

Suprafață teren:
561 mp
Tip teren:
Construcții

Descriere teren

Va prezentam spre vanzare teren in Cluj-Napoca, Zorillor, in zona Hasdeu Terenul detine o suprafata de 561 mp cu front de 14 m Reglementari Urbanistice (UTR LIU) Utilizari admise: - Locuinte individuale (unifamiliale) si anexele acestora: garaje, filigorii, imprejmuiri, platforme carosabile si pietonale, amenajari exterioare, piscine. - Locuinte semicolective (familiale), cu maximum doua unitati locative pe parcela (unitati locative suprapuse sau alipite). - Posibilitatea de a construi doua locuinte individuale in regim izolat pe o parcela de cel putin 700 mp, cu obligativitatea elaborarii unui P.U.D. Regim de Inaltime Maxima Admis: Regimul de inaltime maxim admis este: (S)+P+1+M, (S)+P+1+R, D+P+M, D+P+R Retragerea ultimului nivel: minim 1,80 m fata de planul fatadei spre strada/spatiul public. - Inaltime maxima la cornisa: 8 m - Inaltime maxima la coama acoperisului: 12 m Posibilitati maxime de ocupare si utilizare a terenului Procent maxim de ocupare a terenului (POT): - Locuinte, alte utilizari admise: POT maxim = 35% - Institutii de educatie/invatamant (crese, gradinite, scoli publice si private): POT maxim = 25% Aceasta reglementare se aplica inclusiv in cazul extinderii cladirilor existente sau adaugarii de noi corpuri de cladire. Calculul se face pe intreaga parcela, conform reglementarilor urbanistice. Coeficient maxim de utilizare a terenului (CUT): - Locuinte, alte utilizari admise: CUT maxim = 0.9 - Institutii de educatie/invatamant: CUT maxim = 0.5 Aceasta reglementare se aplica si in cazul extinderii, mansardarii sau supraetajarii cladirilor existente, precum si in cazul adaugarii de noi corpuri de cladire. Pentru mansardari: Suprafata nivelului mansardei poate reprezenta maximum 60% din suprafata nivelului curent, luandu-se in calcul doar portiunea cu inaltime libera ≥ 1,40 m. Oportunitate Ideala pentru Investitori si Dezvoltatori Acest teren este perfect pentru constructia de locuinte individuale sau semicolective intr-o zona rezidentiala bine cotata a Clujului. Pozitia sa retrasa ofera intimitate, iar reglementarile urbanistice permit dezvoltarea unui proiect modern si bine structurat. Pentru mai multe informatii si vizionari, va stam la dispozitie!