Teren Intravilan 705 mp cu proiect autorizat, zona Schit

72.000 € / lună
102.13 € / mp / lună

Central, Alba Iulia

Suprafață teren:
705 mp

Descriere spațiu comercial

Imobil Invest va ofera spre vanzare un teren intravilan situat in zona Schit, Alba Iulia, una dintre cele mai linistite si cautate zone ale orasului. Terenul are o suprafata totala de 705 mp si beneficiaza de indicatori urbanistici favorabili pentru constructie: * POT (Procent de ocupare a terenului): 27,36% * CUT (Coeficient de utilizare a terenului): 0,53 Utilitati: apa, gaz, la limita proprietatii. Pe acest teren este prevazuta constructia unei locuinte individuale cu regim de inaltime Subsol + Parter + Etaj, avand urmatoarele caracteristici: Suprafata si volum: * Suprafata construita la sol: 192,87 mp * Suprafata desfasurata totala: 373,93 mp * Suprafata utila: 251,72 mp * Volum total: 613,40 mc * Front stradal: 15 metri liniari Compartimentare: Subsol (53,84 mp utili): Parter (128,22 mp utili): Etaj (69,66 mp utili) Pret: 72.000 euro, usor negociabil Pentru detalii suplimentare si programarea unei vizionari ne gasesti la Agentia Imobil Invest, Alba Iulia, Calea Motilor, nr. 128A sau la numarul de telefon: (folosesti formularul de contact)
Citește mai mult Citește mai puțin
Actualizat în: 01 Mai 2026 ID anunț: 1548348

Istoric preț

Puncte de interes

Școală
education
Scoala Gimnaziala Mihai Eminescu
Învățământ aprox. 1231 m
education
Liceul Sportiv
Învățământ aprox. 1547 m
education
Colegiul Tehnic Apulum
Învățământ aprox. 1785 m
education
Facultatea de Teologie Ortodoxa
Învățământ aprox. 1804 m