Teren 5500mp Petrom City / Strada Nuferilor

2.120.000 €
400 € / mp

Dămăroaia, Bucureşti

Suprafață teren:
5.300 mp

Descriere teren

Am placerea sa va prezint spre vanzare un teren de 5300 mp amplasat Intr-o zona strategica din Sectorul 1, pe Strada Nuferilor, in imediata apropiere a Petrom City.Principalul avantaj al proprietatii il reprezinta dimensiunea generoasa a terenului, combinata cu localizarea intr-un pol de business si rezidential bine consolidat, unde cererea pentru proiecte de calitate se mentine constanta. Este un amplasament care ofera vizibilitate, accesibilitate si stabilitate, elemente esentiale pentru orice investitie matura.Terenul are o suprafata totala de 5.300 mp, indiciatori urbanistici: POT 20%, CUT 1,3 si regim de inaltime P+2+M, oferind un cadru clar pentru dezvoltarea unui proiect rezidential aerisit sau a unui ansamblu de mici dimensiuni, adaptat cerintelor actuale ale pietei. Forma si marimea lotului permit o parcelare eficienta sau o dezvoltare unitara, cu accent pe functionalitate si valoare pe termen lung. Zona Strada Nuferilor este apreciata pentru caracterul sau echilibrat, cu vecinatati bine definite, infrastructura existenta si acces rapid catre centre de afaceri, birouri si artere importante ale orasului.Aceasta proprietate se adreseaza investitorilor care cauta mai mult decat un simplu teren: cauta un fundament solid pentru un proiect coerent, intr-o zona cu reputatie buna si perspective reale de crestere. Dimensiunea lotului si regulile urbanistice clare reduc riscurile si cresc atractivitatea investitiei. Daca urmariti un plasament inteligent intr-una dintre zonele bine pozitionate din Bucuresti, acest teren merita analizat acum, inainte ca oportunitatile similare sa devina tot mai pretul afisat se adauga stau la dispozitie pentru informatii suplimentare precum si aranjarea unei intalniri de prezentare.