Teren intravilan de vanzare in Harman – 1.016 mp, PUZ aprobat

79.999 €
78.74 € / mp

Hărman, Judeţul Braşov

Suprafață teren:
1.016 mp
Tip teren:
Construcții

Descriere teren

Oportunitate reala de investitie intr-o zona in dezvoltare din Harman, pe strada Horia Lovinescu. Terenul are o suprafata de 1.016 mp, este intravilan si beneficiaza de certificat de urbanism emis pentru construire locuinta, imprejmuire teren, bransamente utilitati si organizare santier. Conform documentatiei urbanistice (PUZ aprobat), terenul este incadrat in zona destinata locuintelor individuale, cu functiuni complementare, ceea ce il face potrivit pentru dezvoltarea unei case familiale intr-un cadru aerisit. Indicatori urbanistici: POT maxim: 30% CUT maxim: 1.0 Regim de inaltime: S+P+E(M) Terenul este in proprietate privata si este situat intr-o zona intravilana, cu perspective bune de dezvoltare. Un avantaj important este faptul ca parcela permite organizarea eficienta a spatiului: locuri de parcare in incinta, spatii verzi (minim 40% din suprafata terenului) si amenajari exterioare care sa completeze o locuinta moderna. Daca esti in cautarea unui teren pe care sa construiesti casa visurilor tale, intr-o zona linistita, dar in acelasi timp bine conectata la Brasov, aceasta proprietate merita luata in calcul.
Citește mai mult Citește mai puțin

Detalii teren

Actualizat în: 14 Mai 2026 ID anunț: 1497523
Suprafață teren: 1.016 mp
Tip teren: Construcții
Clasificare teren: Intravilan

Istoric preț

Puncte de interes

Mijloace transport
transport
Harman
Mijloace transport aprox. 1365 m