De vanzare teren 2374mp Cheriu langa Solay Events

124.900 € / lună
52.61 € / mp / lună

Central, Oradea

Suprafață teren:
2.374 mp

Descriere spațiu comercial

De vanzare in reprezentare eclusiva si comision 0% de la cumparator un teren intravilan cu suprafata de 2374 mp situat pe drumul spre loc. Cheriu, intr-o zona in plina dezvoltare. Se afla la aprox 50 m de drumul spre Cheriu - DC 54, pe un drum secundar pietruit din curba de langa complexul Solay Events. In zona sunt edificate cladiri atat rezidential cat si industrial/servicii, precum si in constructie, strada este racordata de curent, apa si canalizare, iar comuna Osorhei si satul Cheriu sunt in curs de introducere a gazului metan. Este disponibil imediat, situatia juridica clara, front stradal de 21 ml. Topografic se afla chiar la limita cu teritoriul cadastral Oradea. Se preteaza pentru edificarea unor constructii in scop industrial/servicii, construirea unei case pe un teren generos ori parcelare. Conform certificatului de urbanism in baza documentatiel PUG conform HCL 57/2020 sunt permise urmatoarele: - regim juridic - teren intravilan UTR6 - S/Lprl - zona mixta pentru servicii si locuinte; - regim tehnic - teren arabil intravilan, zona mixta pentru servicii si locuinte, constructii noi sau extinderi; - POT maim 30%; - CUT 0,5 - 0,9. Agentia nu percepe comision de la cumparator. Pentru mai multe detalii sau programarea unei vizionari, nu ezitati sa ma contactati. Va astept la vizionare!
Citește mai mult Citește mai puțin
Actualizat în: 07 Mai 2026 ID anunț: 1388652

Istoric preț

Puncte de interes