Spatiu Comercial-Birouri |Unirii | Phoenicia Business Center | Yield 8%| 1300mp

2.229.900 €
1,715.31 € / mp

Unirii, Bucureşti

Suprafață utilă totală:
1.300 mp
Nr. niveluri:
8
An construcție:
2009

Descriere spațiu comercial

Id oferta: P270648 IProperty Investment ofera spre vanzare o proprietate imobiliara de clasa A, destinata segmentului de investitii. Este vorba despre un spatiu de birouri generos, in suprafata totala de 1.300 mp, situat la etajul 2 al cladirii Phoenicia Business Center. Proprietatea se vinde ca afacere la cheie, fiind in acest moment inchiriata in totalitate. Genereaza un cash-flow stabil si imediat, avand o rata de investitie (yield) de 8% pe an. Detalii tehnice si financiare: Locatie: Phoenicia Business Center, Etajul 2 Suprafata utila: 1.300 mp Randament: 8% anual Status ocupare: 100% inchiriat Beneficii pentru investitor: Randament financiar ridicat: Rata de investitie de 8% plaseaza aceasta proprietate in topul oportunitatilor sigure din segmentul office din Capitala. Risc zero de neocupare initiala: Intreaga suprafata este acoperita de contracte de inchiriere in derulare, cu chiriasi stabili. Veniturile se incaseaza din prima zi de la preluarea dreptului de proprietate. Pozitionare si vizibilitate: Phoenicia Business Center este un reper pe piata de profil, oferind acces facil catre principalele artere rutiere, mijloace de transport in comun, paza 24/7 si finisaje de calitate superioara. Administrare simplificata: Cladirea dispune de management profesionist pentru mentenanta si spatiile comune, reducand la minimum implicarea operationala a proprietarului. Informatiile specifice referitoare la valoarea exacta a chiriilor, istoricul incasarilor si durata contractelor ramase vor fi puse la dispozitia potentialilor cumparatori in mod confidential, in urma unei discutii telefonice sau intalniri stabilite in prealabil. Pentru detalii suplimentare, dosarul de prezentare si programarea unei vizionari, va rugam sa ne contactati telefonic sau prin mesaj.