Proprietăți unice: 214
Proprietari: 41
Agenție

5 zile în urmă
2

1.525.299 €
146.41 € / mp

Teren intravilan 10418m2 , Ploiesti , zona nord

B-dul București, Ploiești

10.418 mp teren
Construcții
Agenție

5 zile în urmă
8

2.328.387 €
58.56 € / mp

Teren 39.758 mp Ploiesti Vest, cu front la Cent ...

Vest, Ploiești

39.758 mp teren
Construcții
Proprietar
Comision 0%

2 săptămâni în urmă
1

60.000 €
12 € / mp

Vând teren, cartier Mitica Apostol

Vest, Ploiești

5.000 mp teren
Construcții

Activează notificările pentru a fi la curent cu cele mai noi anunțuri imobiliare.

Dezactivează notificările dacă nu vrei să mai fii la curent cu cele mai noi anunțuri imobiliare.

Agenție

2 săptămâni în urmă
5

70.000 €
73.900 €
9.17 € / mp

Teren industrial 7633m2 , Ploiesti , Mihai Brav ...

Mihai Bravu, Ploiești

7.633 mp teren
f.s. 21 m
Extravilan
Agricol
Agenție

2 săptămâni în urmă
9

75.000 €
107.14 € / mp

Teren intravilan | 700 mp | Hipodrom | Dublu ac ...

B-dul București, Ploiești

700 mp teren
Construcții
Agenție

2 zile în urmă
1

2.975.000 €
125 € / mp

TEREN CARTIER IRISH TOWN

Central, Ploiești

23.800 mp
23.800 mp teren
f.s. 60 m
Agenție

4 zile în urmă
5

14.500 €
4.01 € / mp

Teren la munte intre Breaza si Sinaia

Central, Ploiești

3.620 mp
3.620 mp teren
Agenție

4 zile în urmă

70.000 €

Teren industrial 7633m2 , Ploiesti , Mihai Brav ...

Mihai Bravu, Ploiești

f.s. 21 m
Agenție

4 zile în urmă
6

25.000 €
50 € / mp

Teren mare Tuzla + Rulota 2 axe

Central, Ploiești

500 mp
500 mp teren
Proprietar
Comision 0%

4 zile în urmă
2

101.275 €
25 € / mp

Teren intravilan 4051 mp Ploie?ti Vest

Vest, Ploiești

4.051 mp teren
Proprietar
Comision 0%

5 ore în urmă

210.000 €
70 € / mp

Vand teren intravilan

Central, Ploiești

3.000 mp teren
Proprietar
Comision 0%

10 ore în urmă
1

305.000 €
100 € / mp

Vand teren intravilan 3050 m2, Ploie?ti, str. L ...

Central, Ploiești

3.050 mp teren
Proprietar
Comision 0%

12 ore în urmă
5

0 €

Teren de vanzare 12728 mp str Buda Ploiesti la ...

Nord, Ploiești

Agenție

13 ore în urmă
1

65.000 €
66.26 € / mp

vand teren Strejnicu strada Crangului

Central, Ploiești

981 mp teren
Proprietar
Comision 0%

15 ore în urmă

62.920 €
8 € / mp

Vanzare teren in afara Ploiestiului

Central, Ploiești

7.865 mp teren
Proprietar
Comision 0%

16 ore în urmă
3

300.000 €
15 € / mp

Teren intravilan

Vest, Ploiești

20.000 mp teren
Proprietar
Comision 0%

17 ore în urmă
8

114.400 €
286 € / mp

inchiriez teren intravilan pentru pancarda recl ...

Central, Ploiești

400 mp teren
Proprietar
Comision 0%

21 ore în urmă

7.500 €
5 € / mp

ofer teren Ploiesti DN 1

Central, Ploiești

1.500 mp teren
Proprietar
Comision 0%

5 zile în urmă
4

22.999 €
36.80 € / mp

Vand teren Cartier Ploiesti Vest

Vest, Ploiești

625 mp teren
3E
Proprietar
Comision 0%

Ieri

33.500 €
10 € / mp

Vand teren intravilan agricol

Rafinaria Astra, Ploiești

3.350 mp teren
Proprietar
Comision 0%

Ieri
4

50.000 €
5.36 € / mp

Teren intravilan centura de vest Ploie?ti

Vest, Ploiești

9.336 mp teren
Proprietar
Comision 0%

Ieri
5

0 €

Teren parc industrial Ploiesti Aricestii Rahtiv ...

Vest, Ploiești

Agenție

Ieri
5

10.000 €
10 € / mp

Teren Breaza-Talea sau loturi 1000mp

Nord, Ploiești

1.000 mp teren
Proprietar
Comision 0%

Ieri

44.000 €
10 € / mp

Vanzare teren intravilan comuna Magureni Prahov ...

Exterior Vest, Ploiești

4.400 mp teren
Proprietar
Comision 0%

Ieri
2

56.580 €
230 € / mp

Vand teren Ploiesti, strada Mecet, 264mp

Exterior Vest, Ploiești

246 mp teren
Proprietar
Comision 0%

Ieri

203.000 €
55.10 € / mp

Super teren de constructii

Nord, Ploiești

3.684 mp teren
Proprietar
Comision 0%

2 zile în urmă
9

170.000 €
170 € / mp

Vand teren si casa in ploiesti

Central, Ploiești

1.000 mp teren
Proprietar
Comision 0%

2 zile în urmă

42.000 €
102.69 € / mp

Vand casa ?i teren

Central, Ploiești

409 mp teren
Proprietar
Comision 0%

2 zile în urmă

21.000 €
5.53 € / mp

Teren de vanzare

Central, Ploiești

3.800 mp teren
Proprietar
Comision 0%

2 zile în urmă

50.000 €
20 € / mp

Teren intravilan

Est, Ploiești

2.500 mp teren

Terenuri de vânzare în Ploiești, Județul Prahova

Ploiești, un oraș cu o istorie bogată și un centru economic important, oferă oportunități interesante pentru investitori în domeniul imobiliar. Analizând piața terenurilor de vânzare, Imoradar24.ro a identificat următoarele aspecte relevante:

  • Prețuri medii: Prețul mediu al terenurilor este de aproximativ 188.000 euro, cu oferte care încep de la 375 euro și pot ajunge până la 23.000.000 euro, ceea ce indică o diversitate semnificativă în ceea ce privește opțiunile disponibile.
  • Dimensiuni variate: Terenurile disponibile au dimensiuni cuprinse între 235 m² și 5.507 m², oferind opțiuni atât pentru proiecte mici, cât și pentru dezvoltări ample.
  • Preț pe metru pătrat: Prețul mediu pe metru pătrat este de 86 euro, cu valori variind de la 1 euro/m² pentru terenuri mai puțin dezvoltate până la 840 euro/m² pentru locații premium.
  • Accesibilitate: Nivelul de accesibilitate al terenurilor este considerat mediu, comparativ cu prețul mediu național de 100.489 euro.
  • Disponibilitate rapidă: Terenurile rămân listate în medie timp de 123 de zile, ceea ce sugerează o piață activă.

Ploiești reprezintă o alegere excelentă pentru cei interesați de achiziții imobiliare, având în vedere diversitatea terenurilor disponibile și prețurile competitive. Ești pregătit să explorezi oportunitățile din Ploiești? Verifică acum terenurile de vânzare!