Mai mult de un an
7
- Agenție
Vanzare teren intravilan - 6500 mp, Sibiu!
750.000 €
Prețul este preluat din anunțul original și poate include sau nu TVA. Verificați cu vânzătorul.
115.38 €
/ mp
Central, Sibiu
Descriere teren
Sesizează o problemă
De vanzare teren intravilan, situat in Sibiu, pe strada General Grigore Bastan, localizat strategic intre Drumul Ocnei ?i centura A1 Sibiu. Suprafa?a totala a terenului este de 6500 mp, oferind o amplasare excelenta pentru diverse tipuri de dezvoltari. Caracteristici urbanistice ?i posibilita?i de construire: Destina?ie: UL1 Locuin?e individuale ?i colective mici. POT (Procent de Ocupare a Terenului): 35%. CUT (Coeficient de Utilizare a Terenului): 0,7. Regim de inal?ime: conform indicatorilor urbanistici aplicabili pentru zona UL1. Pe acest teren se pot construi: Locuin?e individuale (case, vile) Locuin?e colective mici (blocuri cu regim redus de inal?ime) Spa?ii mixte reziden?iale ?i servicii compatibile cu zona Zona beneficiaza de acces rapid la centura A1 ?i Drumul Ocnei, fiind ideala pentru dezvoltari reziden?iale de calitate sau pentru proiecte de investi?ii. Alte avantaje: Infrastructura in dezvoltare Amplasament lini?tit, cu acces facil catre principalele puncte de interes din Sibiu Posibilitate de racordare la utilita?i Case care devin ACASA. ID anun? : 1756220906
Citește mai mult
Citește mai puțin
Apă
Detalii teren
Actualizat în: 18 Mai 2026
ID anunț: 274745
Suprafață teren:
6.500 mp