2 luni în urmă
11
- Agenție
De vanzare teren intravilan 10,100 mp, cu anexa, Munteni
53.500 €
Prețul este preluat din anunțul original și poate include sau nu TVA. Verificați cu vânzătorul.
5.30 €
/ mp
Munteni, Judeţul Bihor
Descriere teren
Sesizează o problemă
De vanzare teren intravilan, cu o suprafata totala de 10,100 mp, situat in satul Munteni, comuna Bulz, judetul Bihor. Acesta e pozitionat la 6 minute de mers cu masina de Scoala Munteni si drumul judetean DJ108K, intr-o zona naturala, retrasa, cu padure si dealuri. Accesul la teren se poate face doar cu masina 4x4, deoarece drumul este mai abrupt si traverseaza doua parauri. Utilitati: curent electric disponibil, pentru apa se poate fora un put. Terenul nu este imprejmuit. Acesta cuprinde si o constructie edificata in 1975, o anexa din lemn, cu o suprafata utila de 16 mp, amenajata cu un pat. Partea superioara a terenului se afla in zona de locuit L2, zona de locuinte propuse pe parcele existente, cu regim de inaltime P, P+2+M. Se permit autorizari pentru amenajari, extinderi, reconstructii. POT maxim= 35%, CUT maxim= 0.5%. Maxim locuinte= 10/Ha. Retragere stradala minim 4m. Parcaj obligatoriu 1 loc/locuinta. Front minim stradal 12 ml. Suprafata minima parcela pentru casa izolata sau cuplata= 200 mp. Partea inferioara a terenului, care cuprinde si zona de padure, este in extravilan. Datele de mai sus sunt obtinute din Certificatul de Urbanism. Proprietatea ofera oportunitati multiple: de la dezvoltarea unei resedinte personale intr-un cadru natural, pana la amenajarea unor cabane sau facilitati de agrement. In zona Bulz gasim Defileul Crisului Repede, destinatie apreciata pentru natura salbatica si turism activ (rafting pe Crisul Repede, via ferrata, camping), Pestera Unguru Mare una dintre cele mai cunoscute pesteri din zona si Muntii Padurea Craiului zona ideala pentru drumetii, alpinism si ciclism montan. Avem si Lacul si Barajul Lesu zona populara pentru relaxare, pescuit si camping, la 16 minute distanta, in zona Remeti, inclusiv Valea Iadului peisaje montane pitoresti, trasee turistice si ape repezi. Contacteaza-ne pentru toate detaliile tehnice si programeaza o vizionare la fata locului.