Teren constructii de vanzare (autorizat in trecut)!

140.000 €
108.36 € / mp

Feleacu, Judeţul Cluj

Suprafață teren:
1.292 mp

Descriere teren

0% Comision pentru Cumparator! Capital Imobiliare va ofera spre vanzare un teren intravilan cu suprafata de 1292 mp, amplasat in satul Gheorghieni, comuna Feleacu, la doar 7 minute de cartierul Borhanci. Proprietatea beneficiaza de un front generos de 26.2 m, ceea ce ofera multiple posibilitati de compartimentare si dezvoltare. Conform documentatiilor urbanistice, terenul are urmatorii indici: POT 30%, CUT 0,60, inaltime maxima admisa 9 m si regim de inaltime D+P+1 sau D+P+M. Toate utilitatile sunt la limita proprietatii gaz, curent, apa iar reteaua de canalizare este in curs de executie, cu termen de finalizare estimat pentru anul viitor. Pe teren se afla deja o constructie demolabila. Proprietatea este ideala pentru constructia unei case familiale sau a unui duplex, intr-o locatie aflata in plina dezvoltare. Zona este linistita si retrasa de aglomeratia orasului, dar cu acces rapid catre Cluj-Napoca. In imediata apropiere exista scoala, biserica, magazine si alte facilitati necesare. Pentru detalii suplimentare si programarea unei vizionari, va invitam sa ne contactati.
Citește mai mult Citește mai puțin

Detalii teren

Actualizat în: 19 Martie 2026 ID anunț: 1395752
Suprafață teren: 1.292 mp

Istoric preț

Puncte de interes

Școală
education
Scoala
Învățământ aprox. 1077 m
education
Gradinita
Învățământ aprox. 1094 m
education
Scoala Gheorgheni (hu)
Învățământ aprox. 1096 m

Proprietăți similare

Teren de 702 mp, în Feleacu
145.000 €
Județul Cluj, Feleacu