Teren 1900 mp, 25ml deschidere, zona Ultracentral

1.100.000 €
578.95 € / mp

Siloz, Craiova

Suprafață teren:
1.900 mp

Descriere teren

Blitz va propune spre achizitie un teren generos, cu suprafata de 1.900 mp, situat intr-una dintre cele mai cautate zone ultracentrale de case din Craiova, la aproximativ 5 minute de mers pe jos de Parcul Puskin. Zona este caracterizata de locuinte individuale si vile, cu acces rapid catre centrul orasului, universitate, restaurante, scoli si principalele puncte de interes.Terenul beneficiaza de o deschidere la strada de aproximativ 25 ml si reprezinta o oportunitate excelenta pentru dezvoltare rezidentiala premium, fiind potrivit pentru proiecte tip boutique, precum case tip duplex, vile urbane, aparthotel sau clinici medicale.Proprietatea se afla intr-o zona exclusiva, cu oferta foarte limitata de terenuri disponibile, majoritatea avand suprafete considerabil mai mici.Terenul este detinut pe persoana fizica, iar proprietarul ia in calcul si varianta de schimb cu apartament plus diferenta.Pentru mai multe detalii, va asteptam cu drag la vizionare!Cod oferta / ID BLITZ: P167030
Citește mai mult Citește mai puțin

Detalii teren

Actualizat în: 28 Aprilie 2026 ID anunț: 1517705
Suprafață teren: 1.900 mp

Istoric preț

Puncte de interes

Mijloace transport
transport
Anul 1848
Mijloace transport aprox. 113 m
transport
Ulmului
Mijloace transport aprox. 323 m
transport
Rotonda
Mijloace transport aprox. 538 m
transport
Rotonda
Mijloace transport aprox. 573 m
Școală
education
Grup Scolar Traian Vuia
Învățământ aprox. 389 m