Proprietate semi-centrala, teren 447 mp, Constructie demolabila

295.000 €
659.96 € / mp

Central, Craiova

Suprafață teren:
447 mp

Descriere teren

Oferim spre vanzare o proprietate situata intr-o zona semi-centrala a orasului Craiova, in imediata apropiere a Bisericii Madona Dudu, cu acces facil catre toate facilitatile urbane.Strada asfaltata, intr-un cartier linistit, cu acces rapid catre centru, institutii de invatamant, mijloace de transport, magazine si alte puncte de interes.Teren:-Suprafata totala: 447 mp-Front stradal: 10,23 m-Adancime aproximativa: 45 m-Latime spate: 11,21 m-Toate utilitatile disponibile: apa, canalizare, gaz, electricitateCasa veche, parter, compusa din 3 camere, beci si anexe, potrivita pentru renovare sau demolare.Indicatori urbanistici conform noului PUG revizuit:-POT maxim: 50%-CUT: 1-Zona destinata locuintelor individuale si functiunilor complementare;O proprietate ideala pentru cei care isi doresc sa construiasca o casa moderna intr-o zona bine cotata, aproape de centrul orasului.Cod oferta / ID BLITZ: P146622
Citește mai mult Citește mai puțin

Detalii teren

Actualizat în: 21 Aprilie 2026 ID anunț: 889975
Suprafață teren: 447 mp

Istoric preț

Puncte de interes

Mijloace transport
transport
Facultatea de Agronomie
Mijloace transport aprox. 430 m
transport
Facultatea de Agronomie
Mijloace transport aprox. 434 m
transport
Facultatea de Agronomie
Mijloace transport aprox. 468 m
transport
Facultatea de Agronomie
Mijloace transport aprox. 477 m
Școală
education
Campus Agronomie
Învățământ aprox. 358 m
education
Facultatea de Agronomie