Teren 1,000mp Chitila / Strada Lac de Nuferi

219.000 €
219 € / mp

Chitila, Judeţul Ilfov

Suprafață teren:
1.000 mp

Descriere teren

Va prezentam o proprietate rara pe piata, un teren cu potential rezidential deosebit, situat in orasul Chitila, in apropiere de Mogosoaia, pe strada Lac de Nuferi una dintre cele mai linistite si apreciate zone de case din zona. Un avantaj major al acestei locatii este faptul ca la capatul strazii se afla lacul, oferind un cadru natural superb, aer curat si o atmosfera perfecta pentru relaxare si un stil de viata echilibrat. Terenul are o suprafata de 1000 mp, conform actelor, cu o deschidere generoasa de 20 ml la strada si este liber de constructii. Toate utilitatile sunt la strada: apa, canalizare, gaze si electricitate, ceea ce permite inceperea rapida a constructiei. Zona ofera un echilibru perfect intre liniste si accesibilitate: mijloace de transport in comun, magazine, scoli, gradinite, parcuri si centre comerciale se afla la distante reduse, iar centrul Bucurestiului este accesibil in aproximativ 35 de minute cu masina. Proprietatile disponibile la vanzare in aceasta zona sunt extrem de rare, ceea ce face aceasta oferta o oportunitate excelenta atat pentru locuire, cat si pentru investitie. Pentru detalii suplimentare si programarea unei vizionari: Eugen Stanciu Happy Home Imobiliare Un teren special, intr-o zona premium, unde rar apare ceva de vanzare.
Citește mai mult Citește mai puțin

Detalii teren

Actualizat în: 19 Mai 2026 ID anunț: 1628938
Suprafață teren: 1.000 mp

Istoric preț

Puncte de interes