Teren intravilan de vanzare Bra?ov, str. Paji?tei nr. 77

490.000 €
327.10 € / mp

Schei, Braşov

Suprafață teren:
1.498 mp

Descriere teren

Se ofera spre vanzare teren intravilan situat in municipiul Brasov, pe strada Pajistei nr. 77, intr-o zona rezidentiala cu caracter traditional, specifica Scheii Brasovului. Terenul are o suprafata totala de 1.498 mp, este imprejmuit si beneficiaza de acces direct din doua drumuri publice. Pe proprietate exista o constructie veche, iar certificatul de urbanism emis permite desfiintarea constructiilor existente si realizarea unei constructii noi. Regim urbanistic Conform Certificatului de Urbanism nr. 3599 / 11.12.2023, terenul este incadrat in zona de locuinte individuale si colective mici, cu urmatorii indicatori urbanistici: -P.O.T. maxim: 50% -C.U.T.: -max. 1,0 pentru regim P+1 -max. 1,5 pentru regim P+2 Regim de inaltime admis: S(D) + P + 1E Inaltime maxima: pana la 14 m la coama, in conditiile regulamentului local Terenul este situat in zona de protectie a ansamblului urban Scheii Brasovului, ceea ce presupune respectarea caracterului arhitectural al zonei, dar ofera totodata un cadru coerent si valoros pentru dezvoltari rezidentiale de calitate. Proprietatea este potrivita pentru: -locuinta individuala -locuinte colective mici -proiect rezidential cu integrare arhitecturala in zona istorica -investitie pe termen mediu si lung intr-o zona cu disponibilitate redusa de terenuri
Citește mai mult Citește mai puțin

Detalii teren

Actualizat în: 20 Februarie 2026 ID anunț: 1135893
Suprafață teren: 1.498 mp

Istoric preț

Facilități

Amenajare străzi
Iluminat stradal