Teren constructii intravilan || Bran || Simon || 2668 mp

109.807 €
41.13 € / mp

Bran, Judeţul Braşov

Suprafață teren:
2.670 mp
Tip teren:
Fâneață

Descriere teren

Va propunem spre vanzare un teren cu o suprafata de 2.670 mp, situat in zona Simon – Valea Tisei. Proprietatea a detinut anterior certificat de urbanism pentru construire casa de vacanta (D+P+E+M), ceea ce confirma incadrarea terenului in zona de locuinte si functiuni complementare, oferind claritate pentru viitorul cumparator care doreste sa initieze din nou procedura de autorizare. Caracteristici teren: • Suprafata: 2.670 mp; • Front stradal generos, acces direct la drum; • Utilitati disponibile: energie electrica (apa si gaze in zona); • Regim urbanistic: zona de locuinte si functiuni complementare (conform documentatiilor anterioare) • POT maxim 30%, CUT maxim 0,6 • Parcela insorita, cu inclinatie naturala, ideala pentru o constructie panoramica Avantaje: • Terenul are o usoara panta naturala, ceea ce permite amplasarea unei constructii cu vedere spectaculoasa asupra vaii si padurilor din jur. Aceasta configuratie ofera posibilitatea realizarii unor proiecte arhitecturale moderne, tip chalet sau A-frame, cu terase suspendate si panorama deosebita. • In vecinatate s-au construit deja case de vacanta noi, ceea ce confirma atractivitatea zonei si potentialul investitional. • Zona este linistita, dar cu acces rapid catre atractiile turistice din Bran si Moieciu. Un teren ideal pentru cei care cauta liniste, aer curat de munte si o investitie sigura intr-o zona in plina dezvoltare turistica.
Citește mai mult Citește mai puțin
Electricitate Apă