2 luni în urmă
5
- Agenție
Teren 6,956mp Braisoru/ Comuna Sancraiu
40.000 €
Prețul este preluat din anunțul original și poate include sau nu TVA. Verificați cu vânzătorul.
Preț vechi
62.000 €
5.75 €
/ mp
Brăişoru, Judeţul Cluj
Descriere teren
Sesizează o problemă
Oferim spre vanzare un teren intravilan in suprafata de 6.956 mp, situat in localitatea Braisoru, comuna Sancraiu, judetul Cluj. Imobilul este intabulat in Cartea Funciara, fara sarcini, beneficiind de o configuratie care permite dezvoltare rezidentiala. Conform Certificatului de Urbanism emis de Consiliul Judetean Cluj, terenul este incadrat in zona de locuinte, fiind destinat construirii de case individuale, duplex sau anexe gospodaresti. Indicatorii urbanistici permit un POT maxim de 35% si un CUT maxim de 1.05. Autorizarea constructiei se realizeaza ulterior elaborarii unui Plan Urbanistic de Detaliu (PUD), procedura uzuala in zona, care permite configurarea optima a viitoarei dezvoltari. Terenul beneficiaza de electricitate la front, iar retelele de canalizare si gaz sunt in apropiere. Proprietatea reprezinta o oportunitate potrivita atat pentru constructia unei locuinte, cat si pentru investitie pe termen mediu, intr-un cadru rural linistit.
Citește mai mult
Citește mai puțin
Detalii teren
Actualizat în: 11 Mai 2026
ID anunț: 1249817
Front stradal:
36 m