FILM! Teren intravilan cu potential ridicat - zona Sepsi Arena, Arcus, Covasna

380.666 €
59.48 € / mp

Exterior Est, Sfântu Gheorghe

Suprafață teren:
6.400 mp
Tip teren:
Construcții

Descriere teren

In imediata apropiere a viitorului campus universitar Sapientia! Comision cumparator: 0% ASCENDENT IMOBILIARE COVASNA va propune spre vanzare un teren intravilan cu amplasare strategica, situat intr-o zona aflata in plina dezvoltare, langa Arena Sepsi si la doar cativa pasi de viitorul campus universitar Sapientia - un proiect ambitios care va include cladiri moderne, laboratoare, spatii educationale, piscina si sala polivalenta. O investitie cu perspectiva! Zona urmeaza sa devina un pol educational si sportiv important, ceea ce confera terenului un potential de apreciere semnificativ in urmatorii ani. Detalii proprietate: Suprafata totala: 6.400 mp Front stradal: 56 ml Certificat de urbanism: POT 25%, CUT 0,30 Regim de inaltime permis: P+1E Ideal pentru constructii rezidentiale, proiecte educationale sau investitionale! Vizionati filmul de prezentare aici: https: watch?v=RnOqWIl28xk Colaboram cu toate agentiile imobiliare! Garantam onorariul aferent pentru colegii din domeniu. Contactati-ne pentru detalii si vizionare! Consilier specializat pe aleasa oferta: Moise Kincso, Telefon WhatsApp: Ascendent Imobiliare Covasna – partenerul dumneavoastra de incredere in investitii sigure si profitabile.
Citește mai mult Citește mai puțin

Detalii teren

Actualizat în: 12 Mai 2026 ID anunț: 416113
Suprafață teren: 6.400 mp
Tip teren: Construcții
Clasificare teren: Intravilan
Front stradal: 56 m

Istoric preț

Facilități

Amenajare străzi
De pământ