URGENT!, Domenii, proiect " spre autorizare", bloc mic, NEGOCIABIL

449.936 €
1,239.49 € / mp

Domenii, Bucureşti

Suprafață teren:
363 mp
Tip teren:
Construcții

Descriere teren

Într-una dintre cele mai căutate și dinamice zone ale Bucureștiului, în imediata apropiere de 1 Mai – Domenii, se oferă spre vânzare un teren cu potențial excelent de dezvoltare imobiliară. Proprietatea are o suprafață de 363 mp și o deschidere de 12,4 ml la stradă, fiind amplasată într-o zonă urbană în continuă transformare, unde clădirile noi de tip boutique definesc deja noul standard rezidențial. Pe teren există în prezent 3 corpuri construite (2 case și un garaj), realizate din cărămidă și BCA, edificate în 1940 și 1990, cu planșee din lemn. Imobilele sunt funcționale, însă valoarea reală a proprietății constă în potențialul de reconversie și dezvoltare. Documentația este completă, actele fiind definitivate, iar terenul este pregătit pentru un nou proiect. Proiect în curs – stadiu “spre autorizare”: Se propune realizarea unui bloc tip boutique S+P+2, cu: Subsol: 5 locuri de parcare Parter : APARTAMENT CU 4 CAMERE Etaj 1: apartament cu 4 camere Etaj 2: apartament cu 4 camere Poziționarea, forma terenului și deschiderea la stradă îl recomandă pentru un proiect premium, cu randament foarte bun, într-o zonă cu cerere constantă pentru locuinte. Proprietatea reprezintă o oportunitate rară de investiție, ideală pentru dezvoltatori care caută un proiect bine poziționat, într-o zonă consolidată și în plină ascensiune urbană. CUMPARATORII HOTARATI POT FACE O OFERTA SI EU VOI FACE TOATE DEMERSURILE CA PRETUL SA SE POATA NEGOCIA.
Citește mai mult Citește mai puțin