Teren rezidential Sanpetru – Brasov zona de case

36.900 €
84.83 € / mp

Sânpetru, Judeţul Braşov

Suprafață teren:
435 mp
Tip teren:
Construcții

Descriere teren

Teren de vânzare în Sânpetru – zonă rezidențială Vă propunem spre vânzare un teren situat în Sânpetru, într-o zonă de case, cu dimensiuni aproximative de 20 m x 21 m și o suprafață totală de 435 mp. Lângă acesta mai există un teren similar, iar pe același rând, la o distanță de aproximativ 120 m, mai sunt disponibile 3 parcele cu aceleași dimensiuni. Terenurile se pot achiziționa împreună sau separat. Proprietatea se remarcă prin poziționarea excelentă, liniștea zonei, aerul curat și accesul facil către principalele puncte de interes. Mall Coresi se află la doar 5 km distanță. Caracteristici teren: Regim urbanistic: intravilan, destinat construcțiilor Zonă: locuințe individuale (P+1+M) Construcție existentă: fundație de aproximativ 130 mp Indicatori urbanistici: POT 35%, CUT 1 Utilități: curent și gaz la aproximativ 40 m, apă și canalizare în curs de realizare Terenul este însorit și oferă oportunitatea ideală pentru construirea unei locuințe. Preț: 85 euro/mp Pentru informații suplimentare, nu ezitați să mă contactați: Dan Covasa – Consultant imobiliar, Brașov VREI SA VINZI SAU SA CUMPERI O PROPRIETATE HAI SA NE CUNOSTEM!
Citește mai mult Citește mai puțin
Electricitate Gaz

Detalii teren

Actualizat în: 12 Mai 2026 ID anunț: 1286332
Suprafață teren: 435 mp

Aerodromul Sanpetru-Brasov
Mijloace transport aprox. 1470 m
Recreere
restaurants
Hotel Bielmann
Restaurante aprox. 725 m
parks
Teren sportiv
Recreere aprox. 761 m
parks
Loc de joaca
Recreere aprox. 783 m

Proprietăți similare

Teren Construcții intravilan de 539 mp, în Sânpetru
40.000 €
Județul Brașov, Sânpetru
539 mp teren
Construcții
Teren Construcții intravilan de 450 mp, în Sânpetru
36.000 €
Județul Brașov, Sânpetru
450 mp teren
Construcții
Teren Construcții intravilan de 2595 mp, în Bogata Olteană
38.900 €
Județul Brașov, Bogata Olteană
2.595 mp teren
Construcții
Teren Construcții intravilan de 500 mp, în Bran
40.000 €
Județul Brașov, Bran
500 mp teren
Construcții
Teren Construcții intravilan de 660 mp, în Stupini
39.000 €
Brașov, Stupini
660 mp teren
Construcții
Teren Construcții intravilan de 1000 mp, în Sud-Est
40.000 €
Județul Brașov, Zărnești
1.000 mp teren
Construcții
Teren Construcții intravilan de 495 mp, în Poiana Angelescu
40.095 €
Județul Brașov, Săcele
495 mp teren
Construcții
Teren Construcții intravilan de 500 mp, în Sânpetru