Imobil (spatii comerciale si apartamente) - Calea Floreasca

1.500.000 €
1,875.00 € / mp

Floreasca, Bucureşti

Suprafață utilă totală:
800 mp
Nr. niveluri:
1
An construcție:
1957

Descriere spațiu comercial

SE VINDE – Proprietate cu Randament Excelent în Calea Floreasca Preț: 1.500.000 € (foarte puțin negociabil) Teren: 800 mp | Spații comerciale + 5 apartamente | Investiție recuperabilă în max. 8 ani Proprietar: persoană fizică O oportunitate rară în una dintre cele mai dinamice și valoroase zone ale Capitalei – Calea Floreasca. Proprietatea oferă venit imediat, potențial major de reamenajare și multiple direcții de dezvoltare. 🏢 Componența imobilului Pe terenul de 800 mp, cu deschidere directă la Calea Floreasca, se află: ✔ Spații comerciale (la stradă) – toate închiriate Contracte de închiriere vechi, stabile. Pot fi renegociate de noul proprietar. Vizibilitate excelentă și trafic pietonal ridicat ✔ Curte interioară generoasă ✔ 5 apartamente - 2 apartamente la parter – mari și luminoase, 2 apartamente la etaj, 1 apartament la mansardă. Toate necesită renovări → ideal pentru personalizare sau transformare în regim hotelier (cerere mare în zonă) 💰 Randament & Avantaje investiționale Investiția se poate recupera în maximum 8 ani. Chiriile actuale pot fi majorate prin renegociere. Apartamentele, odată renovate, pot genera venit ridicat în regim hotelier. Unul dintre apartamente este locuit – se poate elibera în max. 60 de zile de la transferul proprietății Proprietate ideală pentru: investiție mixtă (locuire + comercial), convertire în boutique hotel, menținerea chiriașilor + renovare etapizată 🔌 Utilități & Situație juridică Racordat complet: gaz, electricitate, apă, canalizare Intabulat, fără sarcini 2 parcări private la doar 3 minute de mers pe jos 📍 Localizare Premium – Calea Floreasca În apropiere de: Spitalul Floreasca – 5 minute,Clinica Luna, Piața Floreasca, Școala Floreasca – aprox. 500 m Zonă excelentă pentru spații comerciale, locuire, servicii și investiții stabile. 📞 Contact detalii & vizionări: Gabriela –