Teren intravilan in Vatra Dornei, 2000 mp

49.800 € / lună
24.90 € / mp / lună

Vatra Dornei, Judeţul Suceava

Suprafață teren:
2.000 mp

Descriere spațiu comercial

Blitz propune spre vanzare un teren intravilan cu potential excelent de investitie, situat in Vatra Dornei, intr-o zona atractiva pentru dezvoltari rezidentiale. Terenul are o suprafata de 2.000 mp, o forma dreapta, dreptunghiulara, ideala pentru parcelare sau pentru construirea unei case rezidentiale spatioase, cu curte generoasa, gradina si zone de relaxare. Datorita pozitionarii in intravilan, proprietatea este potrivita atat pentru constructia unei locuinte individuale, cat si pentru o investitie pe termen mediu sau lung, intr-o zona cu cerere constanta pentru case si proprietati de vacanta. Avantaje cheie pentru investitori si viitori proprietari: -suprafata optima pentru dezvoltare rezidentiala, -forma regulata, care permite valorificarea eficienta a terenului, -posibilitate de edificare casa unifamiliala sau proiect cu destinatie turistica, -zona in plina dezvoltare, cu potential bun de crestere a valorii in timp. Localizarea in Vatra Dornei ofera un echilibru ideal intre liniste, aer curat si acces facil catre oras, facand terenul o alegere inspirata atat pentru locuire permanenta, cat si pentru o investitie sigura intr-o zona montana apreciata. O oportunitate rara pentru cei care isi doresc sa construiasca o casa rezidentiala sau sa faca o investitie inteligenta intr-una dintre cele mai cautate statiuni montane din Bucovina. Cod oferta / ID BLITZ: P163545
Citește mai mult Citește mai puțin