Teren intravilan de vanzare care nu necesita PUZ suprafata 804 mp

129.999 € / lună
161.69 € / mp / lună

Terezian, Sibiu

Suprafață teren:
804 mp
Nr. niveluri:
1

Descriere spațiu comercial

Teren intravilan de vanzare - Oportunitate excelenta de investitie in zona Terezian din Sibiu! Suprafata generoasa: 804 mp, teren intravilan cu doua fronturi stradale, ideal pentru dezvoltare rezidentiala. Amplasamentul beneficiaza de acces facil si vizibilitate ridicata. Utilitatile sunt pe parcela, mai putin gazul care se afla la limita de proprietate! -Fara PUZ necesar construirea se poate realiza in baza PUG, ceea ce simplifica procedurile si reduce timpul de autorizare -Regim de inaltime permis: S+P+1+M / S+D+P+R / S+P+1+R flexibil pentru proiecte de locuinte individuale, case cuplate sau blocuri mici. -POT max. 35% proportie optima pentru spatii verzi si organizare functionala a parcelei. -CUT 0,7 coeficient de utilizare a terenului potrivit pentru proiecte confortabile si eficiente. Terenul este pregatit pentru investitie imediata si dezvoltare conform planului urbanistic general al Municipiului Sibiu. Pret: 129.999 Cod oferta / ID: P26108 Suna-ne acum si afla detalii despre aceasta proprietate de vanzare din Sibiu, dar si despre alte proprietati potrivite pentru tine.
Citește mai mult Citește mai puțin

Detalii spațiu comercial

Actualizat în: 24 Aprilie 2026 ID anunț: 1390692
Regim înălțime: P+1E

Istoric preț

Puncte de interes

Mijloace transport
transport
Obor 2
Mijloace transport aprox. 352 m
transport
Obor
Mijloace transport aprox. 384 m
transport
Targ
Mijloace transport aprox. 395 m