Teren 16058 mp I Urbanism locuinte locative I Tractorului

1.589.742 € / lună
99 € / mp / lună

Central, Sibiu

Suprafață teren:
16.058 mp

Descriere spațiu comercial

MAAC Imobiliare prezinta spre vanzare un teren generos cu constructii existente, situat pe strada Tractorului din Sibiu, intr-o zona aflata in plina dezvoltare urbana si cu acces rapid catre centrul orasului. Proprietatea beneficiaza de certificat de urbanism pentru construire ansamblu de locuinte colective si functiuni aferente, ceea ce o transforma intr-o oportunitate excelenta pentru investitori. Caracteristici teren - Suprafata totala: 16.058 mp - Deschidere la doua strazi: - Str. Tractorului 31,43 m - Calea Surii Mici 29,95 m - Lungime teren: 512 m - Localizare: la doar 1,7 km de centrul Sibiului Constructii existente 2.110 mp Proprietatea dispune de cladiri functionale, racordate la utilitati: - Hala productie 445 mp - Hala productie 448 mp - Hala productie 749 mp - Cladire birouri 104 mp - Magazie 353 mp - Cabina poarta 11 mp Avantaje si potential investitional - Certificat de urbanism pentru ansamblu de locuinte colective - Zona cu dezvoltari majore in curs - Vecinatate imediata cu THE LAKE HOME proiect de 500 apartamente, aparthotel, restaurante si promenada pe malul lacului Binder - Aproape de viitorul Spital Judetean Sibiu - Acces excelent la infrastructura rutiera si la principalele zone de interes ale orasului Proprietatea este ideala pentru dezvoltari rezidentiale, mixte sau reconversii industriale cu potential ridicat, valorificati aceasta proprietate apeland MAAC Imobiliare,specificand ID CP2890856.