Teren Intravilan 5.000 mp Prejmer - Strada Preot Ioan Popescu

119.000 € / lună
23.80 € / mp / lună

Prejmer, Judeţul Braşov

Suprafață teren:
5.000 mp

Descriere spațiu comercial

Imaginati-va un domeniu de jumatate de hectar, o raritate in intravilanul de astazi al localitatii Prejmer. Terenul este imprejmuit cu grija si pregatit pentru o noua etapa. Suprafata de 5.000 mp si indicatorii urbanistici favorabili fac din aceasta proprietate o oportunitate excelenta atat pentru investitori, cat si pentru cei care cauta spatiu si intimitate. Caracteristici principale: Suprafata: 5.000 mp (integral intravilan). Front stradal: 17.8 metri liniari, oferind o deschidere optima pentru acces si vizibilitate. Documentatie tehnica: Terenul detine studiu geotehnic realizat, un avantaj major care scurteaza timpul si reduce costurile de proiectare. Imprejmuire: Terenul este complet imprejmuit, fiind clar delimitat si protejat. Indicatori Urbanistici (conform PUG): Destinatie: Zona pentru constructii de locuinte si functiuni complementare. POT: 25% (amprenta la sol de pana la 1.250 mp). CUT: 0.75 (suprafata desfasurata totala de pana la 3.750 mp). Regim juridic: Acte in regula, fara sarcini, pregatit pentru vanzare. Utilitati (apa, canal, gaz, curent) disponibile in proximitate (aprox 100m). Datorita configuratiei, terenul permite fie construirea unei resedinte exclusiviste cu domeniu vast, fie parcelarea pentru un proiect de locuinte individuale.
Citește mai mult Citește mai puțin
Zonă de deal / munte Zonă rurală
Actualizat în: 10 Mai 2026 ID anunț: 1322206

Istoric preț

Puncte de interes