Teren intravilan de vanzare Halchiu

26.900 € / lună
26.71 € / mp / lună

Hălchiu, Judeţul Braşov

Suprafață teren:
1.007 mp

Descriere spațiu comercial

Oportunitate buna pentru constructia unei case, in comuna Halchiu, judetul Brasov Strada Jupiter nr. 14, teren intravilan cu suprafata de 1.007 mp. Conform Certificatului de Urbanism si reglementarilor PUZ, terenul este incadrat in zona de locuinte individuale (ZL2), cu parametri urbanistici clari: POT max. 30% CUT max. 1 Regim de inaltime max.: S+P+E+M (subsol + parter + etaj + mansarda) Acces auto Teren in intravilan, potrivit pentru locuinta individuala Documentatie: extras CF / incadrare PUZ / Certificat de Urbanism (emis pentru informare vanzare teren) Terenul nu are utilitati. In zona, proprietatile folosesc in mod uzual: apa din put forat fosa septica energie electrica prin panouri fotovoltaice (solutie off-grid) Mentiuni importante: Certificatul de Urbanism este emis in scop de informare si nu tine loc de autorizatie de construire; pentru edificarea constructiei se vor obtine proiectul, avizele si Autorizatia de Construire, conform legii si PUZ. Pentru mai multe detalii, nu ezita si contacteaza-ne.
Citește mai mult Citește mai puțin
Zonă de deal / munte Zonă rurală
Actualizat în: 01 Mai 2026 ID anunț: 1354271

Istoric preț

Proprietăți similare

Spațiu industrial, de 6,200 mp, în Vest
27.900 € / lună
Brașov, Vest
6.200 mp utili
2024
Spațiu industrial, de 7,100 mp, în Central
25.773 € / lună
Județul Brașov, Codlea
7.100 mp utili
45.000 mp teren
1978
Spațiu industrial, de 5,500 mp, în Vest
27.500 € / lună
Brașov, Vest
5.500 mp utili
2026