Spațiu turistic în centrul istoric

200.000 €
3,333.33 € / mp

Centrul Istoric, Braşov

Nr. camere:
2
Suprafață utilă totală:
60 mp
An construcție:
1940

Descriere spațiu comercial

Oportunitate de investiție într-una dintre cele mai pitorești și circulate zone pietonale din centrul vechi al Brașovului – Strada Postăvarului. Vă propunem spre vânzare un spațiu situat la parterul unei clădiri istorice, operat în prezent în regim hotelier. Descriere: 2 camere duble, complet mobilate și funcționale Baie proprie pentru fiecare cameră Spațiul este pregătit pentru continuarea imediată a activității turistice Poate fi integrat într-o structură de cazare existentă sau operat individual Avantaje: Locație premium, la doar câțiva pași de Piața Sfatului și Biserica Neagră Vad turistic constant, într-o zonă cu farmec istoric și acces facil Ideal pentru investitori din domeniul HoReCa sau pentru utilizare mixtă (locuință + activitate turistică) Pentru detalii suplimentare și programarea unei vizionări, vă stau la dispoziție. Alexandru Tudorache Commercial Real Estate Specialist iAdvise Real Estate
Citește mai mult Citește mai puțin
Electricitate Apă Canalizare

Detalii spațiu comercial

Actualizat în: 12 Mai 2026 ID anunț: 714549
Suprafață utilă totală: 60 mp
An construcție: 1940

Istoric preț

Facilități

Utilități
Curent Apă Canalizare

Puncte de interes

Mijloace transport
transport
Statia "Primarie", linia 1,4,34,37,2,31,17,36,6,52,50,50barat,16,51
Mijloace transport aprox. 270 m
transport
Statia N.Balcescu , linia 50, 50barat, 51,52
Mijloace transport aprox. 276 m
transport
Nicolae Balcescu
Mijloace transport aprox. 276 m