Spatii de birouri de vanzare *Piata Unirii* suprafete intre 27-182mp

440.440 €
2,420.00 € / mp

P-ţa Unirii, Bucureşti

Suprafață utilă totală:
182 mp
Nr. niveluri:
8
An construcție:
1992

Descriere spațiu comercial

In urmatorul anunt va prezentam o oportunitate de investitie in spatii de birouri cu chirias activ, situate intr-o cladire de birouri amplasata ultracentral, in zona Piata Unirii, una dintre cele mai cautate si accesibile locatii din centrul Bucurestiului. Spatiile sunt disponibile pentru achizitie individual sau grupate, avand suprafete utile cuprinse intre 27 mp si 182 mp, adaptate atat investitorilor care cauta unitati mici cu randament ridicat, cat si celor interesati de suprafete mai generoase. Toate spatiile sunt in prezent inchiriate si, daca se doreste, se ofera spre vanzare cu preluarea contractului de inchiriere existent, asigurand venit din prima zi dupa achizitie. Formula investitionala este ideala pentru persoane fizice sau juridice care doresc plasarea capitalului in imobiliare comerciale cu flux de numerar garantat. Pretul de vanzare este 2000 euro+TVA/mp. Piata Unirii reprezinta nodul central al retelei de transport in comun din Bucuresti, oferind acces direct la: - doua linii de metrou (M1/M3 si M2/M4), cu conexiuni rapide catre orice zona a orasului - multiple linii de autobuz, tramvai si troleibuz cu acoperire extinsa - acces facil din Calea Victoriei, Bd. Unirii, Bd. Corneliu Coposu - multiple locuri de parcare publica in zona si acces auto din toate arterele principale Proximitatea fata de institutii publice, banci, restaurante, hoteluri si centre comerciale (Unirea Shopping Center) transforma zona intr-un pol de activitate continua, atragand chiriasi stabili si cu bonitate ridicata. Avantajele pentru investitor constau in faptul ca se asigura un venit pasiv imediat prin preluarea contractului de inchiriere activ, fara perioada de vacanta si fara costuri de amenajare. Zona Piata Unirii mentine o cerere constanta pentru spatii de birouri datorita vizibilitatii, accesibilitatii si densitatii de trafic pietonal si auto. Lichiditate superioara fata de alte zone periferice, cu potential de apreciere pe termen mediu si lung sustinuta de proiectele de regenerare urbana din centrul Capitalei. Pentru informatii suplimentare, vizionari sau oferta de pret personalizata, nu ezitati sa ne contactati!